سلام سلام به دخترعزیزم!

امشب چطوری؟

خیلی دوستت دارم.خداحفظت کنه!وقتم کمه این چندروز برای همین زود میرم سرخاطرات امربه معروف دوستام.

درکانال یکی ازدوستام فرستاده بود که:
توی سرویس دانشگاه نشسته بودم که صدای  موسیقی خانمی که راننده پخش می کرد، شنیده شد؛ 
کتابم رو باز کردم و به بهونه اینکه قصد مطالعه دارم و صدای ضبطتتون یه کم بلنده، یا کمش کن واسه خودتون ؛ یا خاموش کن؛ با لحنی خیلی مودبانه به راننده گوشزد کردم؛ 
راننده هم انقدر درخواستم مودبانه بود که نتونست چیزی بگه و خاموش کرد
اما چشمتون روز بد نبینه، انگاری سوار اتوبوس آپاچیا شده بودم، خاموش کردن همانا و صدای اعتراض کل بچه های اتوبوس همانا!!
فک کنید در یه اتوبوس ، یک دفعه همه شروع کنن علیه شما ، اعتراض کردن؛ 
دیدم یکی از پشت اتوبوس با صدای بلند و با شدت تنفر داره میگه
یکی میگه.خودتون ببرن و دین و آیینتون؛ 
هنوز توهیناشون تمام نشده بود ، که یکی از پشت اتوبوس ، کفشش رو پرت کرد جلو!!
و تمام مدت سکوت کردم و چیزی نگفتم ! 
راننده دید، الان یه خون راه میفته، یه موسیقی با صدای آقا گذاشت ؛ تا بچه ها کمتر فحش و ناسزا بدن و کار به خونریری نکشه
تنها یه نفر ، فحش و ناسزا نثارم نکرد؛ یعنی جراتشو نداشت
اونم خانمی بود که کنارم نشسته بود؛ با یه صورت آرایش کرده و در عین حال مانتو کوتاه و می خورد زیاد مذهبی نباشه؛ 
رو کرد و بهم گفت ، ارزشش داشت؟ این همه فحش؟ این همه ناسزا؟ 
این همه توهین؟ 
بهش گفتم می تونم یه سوال ازتون بپرسم؟ 
گفت بپرس؛ 
گفتم به نظرت بالاترین شخصیت معنوی الان کی هست؟ 
گفت نمی دونم!
گفتم یه کم فکر کن؛ 
گفت آقای بهجت؟ 
گفتم کسی که از آقای بهجت هم معنوی تر باشه، و معصوم !!
گفت امام زمان علیه السلام؟ 
گفتم باریک الله؛ 
معتقد هستی امام زمان در هفته حداقل یکبار نامه عملمون نگاه می کنه؟ و می دونستی لحظه به لحظه حواسش به ما هست؟ 
گناه بکنیم از دستمون ناراحت می شه؟ 
و اعمال خیر انجام دهیم ، خوشحال؟ 
گفت بله، که چی؟
گفتم اگر اون لحظه که راننده موسیقی خانم گذاشته بود و دانشجو ها هم‌انگار نه انگار نامحرم هستن و هم خوانی می کردن و دست می زدن، یه لحظه، یکی داد بزنه و بگه یا الله، امام زمان علیه السلام وارد اتوبوستون می خواد بشه، 
اون موقع چه کار می کردی؟
دیدم آروم سرش انداخت پایین و گفت، 
خجالت می کشیدم ؛ 
گفتم خب گل من، واقعا فک می کنی امام زمان علیه السلام، شما رو نمی بینه؟ از شما دوره؟ 
آیا فک می کنی، خدای امام زمان علیه السلام من و شما رو در اون وضع گناه نمی بینه؟ 
الم یعلم بان الله یری؟ 
در حالی که از زمین و آسمون داشتم فحش و ناسزا می خوردم، بی توجه به بی احترامی های دانشجوها، به بحث شیرینی رو با این خانم که کنارم نشسته بود، ادامه می دادم و اصلا برام ذره ای توهین اطرافیان مهم نبود!
دیدم چشماش داره نمناک می شه و قرمز؛ 
بهم گفت یعنی شما با شادی مخالفی؟ 
یعنی تو هیچ عروسی نمی ری؟
گفتم کی گفته خدا دوست نداره بنده هاش شاد باشن؟ خدا با گناه مخالفه؛ 
اونم دلیل داره و به خاطر خودمونه؛ 
شما دوست داری حزب خدا باشی، 
یا حزب شیطان ⁉️
من تو مجلسی می رم که اگر همون زمان امام زمان علیه السلام یا الله گفت، و  وارد شدن ، مثل شما الان نگم شرمنده شدم و سر به زیر بشم؛ حالا انتخاب با خودته، 
مجلسی که توش نوچه های شیطون معرکه گیری می کنن، ارزش داره وارد بشیم؟ 
یه خوشحالی به ناراحتی اماممون؟ 
دیدم با مِن مِن کنان گفت آخه این جور زندگی کردن که خیلی سخت می شه! ببین الان چقد توهین شنیدی؟ 
گفتم اگر بخوای طلا بشی باید زیاد تو حرارت قرار بگیری تا عیارت بالا بشه، عاشق دوست داره برا انتشار رنگ خدا، سختی خودش را به رخ آسمانیان بکشه؛ عاشق دوست داره برای محبوب خودش سختی ها رو تحمل کنه، شاید از نظر شما سخت باشه، ولی برا عاشق شیرینه؛ چون داره تلاش می کنه همه صبغه الله بشن!
دیگه هیچی نتونست بگه! 
بی بی زینب سلام الله علیها تو اوج اون همه سختی، فرمودن و مارأیت الا جمیلا!! جز زیبایی چیزی ندیدم؛ 
این سختی ها ، از منظر کسی هست که تو باغ نیست، بیا وارد باغ شو تا زیبایی ببینی! 
اگر عینکت رو به زندگی عوض کنی ، و سعی کنی جز خدا رو نبینی،
 دیگه سختی معنایی نداره
یواش یواش رسیدیم و ندامت رو در چهره خانم معترض دانشجو دیدم و خدا رو شکر کردم اگر این همه توهین شنیدم، یک نفر بدجور سلول های خاکستریش به جوش اومده بود و وسیله شدم تا کمی به صبغة الله شدن فکرکنه! 

دخترم خیلی کیف کردم ازاین دوستم چقدرعالی عمل کرده،خودم راجای او که میگذارم خیلی لحظات سختی راگذرانده واگربااون خانم صحبت نمیکرد.

بغض توگلوش گیر میکرد.برای من هم پیش اومده پایین تر ازاین البته چندین بارکه به یک نفر یواش هم 

می گی بقیه چون گاردذهنی دارندمداخله می کنند وآدم رامی پند.خداراشکرکه تونست خوب جواب اون خانم رابده وخداکمکمون کنه تابتونیم ازهدفهامون دفاع کنیم ودرست جواب بدیم وخودخدابهترین کلامها رابه زبانمون جاری کنه.

رهبرعزیزم دراین باره می گویند:

امر به معروف و نهی از منکر که یکی از ارکان اساسی اسلام و ضامن برپاداشتن همه ی فرایض اسلامی است، باید در جامعه ی ما احیا شود و هر فردی از آحاد مردم، خود را در گسترش نیکی و صلاح و برچیده شدن زشتی و گمراهی و فساد، مسئول احساس کند».

دخترعزیزم مابایدخودرامسئول بدانیم طبق گفته ی رهبرعزیزم ونیکی ها راگسترش بدهیم وزشتیهارابرچینیم وامربه معروف ونهی ازمنکر بکنیم.شبت بخیرگلم.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها