سلام برقرة العین من!خوبی؟خواهروبرادرت هم خوبن.بابای عزیزت هم خوبه.گل من!ابریم سرخاطره های امربه معروف:
چند روز پیش یه خانم که سر کوچمون مغازه داره نظرمو جلب کرد 
خیلی دوست داشتم مهربانانه و خواهرانه بهش تذکر بدم 
به این فکر افتادم که خوبه یک نامه بنویسم

همین کارو کردم و البته خیلی خوشحال شد و بعد از فهمیدن مضمون نامه از من سوالاتی کرد 
مثل اینکه پس چرا در جوامع غربی که خانمها حجاب ندارند این اتفاقات پیش نمی آید یا اینکه چرا به این فکر افتاده اید که به من تذکر بدین
در جواب سوال اول گفتم شاید به ظاهر این مشکلات نباشد اما آنچه که می دانم این است که ارزشی که زن در یک جامعه اسلامی  دارد در غرب ندارد و مثال دغدغه نداشتن ن در جامعه اسلامی برای تامین هزینه های مادی را گفتم  . برای سوال دوم گفتم که رفتار تک تک ما در جامعه اثر داره و این طبیعی که هر کس رفتار اشتباهی میکنه باید دیگران بهش تذکر بدهند 
و این متن نامه من برگرفته از کتاب تدبر در ساحت بیت نوشته احمدرضا اخوت   :
*ورود به هر حریمی اجازه میخواهد و چه حریمی مقدس تر از حریم یک بانو ؟

پروردگار عالمیان برای این حریم حرمت قائل است که اجازه نداده هرکس بی اجازه به آن وارد شود 
 حجاب یکی از مهمترین این حریم هاست 

می دانم که می دانی اگر حرمت این حریم حفظ نشود چه اتفاقاتی ممکن است بیفتد!

اولین آسیب  متوجه آن بانوست و بعد مردان آن جامعه 
شاید بگویی خوب نبینند یا به من چه که بعضی بیماردلان به گناه بیفتند؟

مگر میشود پاهای سفید یا موهای رنگ شده توجه کسی را جلب نکند و چه کسی است که نخواهد؟

وقتی که من اجازه ورود به حریمم را داده ام چه انتظار دارم که او به حریم من وارد نشود و حرمت‌شکنی نکند حتی اگر به حریمم وارد نشود ذهنش با من درگیر می شود.

ممکن است که او مردی باشد که تشکیل خانواده داده یا جوانی باشد که هنوز وقت ازدواجش نرسیده 

و تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل

" ممنون که مراقب حریم خود هستی بانو"*
  و بهشون گفتم که بیشتر روی نامه ام فکر کنید.
دوستان آمر عزیز مهمتر از هرچیز به نظرم اینه که آدمهایی که حریم شکنی میکنند یه تلنگر بخورند و به عاقبت کارشون فکر کنند.
و البته بعضی ها با غرض های مشخص بد حجابی می کنند و بعضی در اثر ندانستن مسئله
 قطعاً مواجهه با هرکدوم متفاوت خواهد بود.

دخترگلم!رهبرعزیزمون میفرمایند:وقتی درجامعه گناه منتشرشودومردم باگناه خوبگیرند.کارکسی که دررأس جامعه قرارداردومیخواهدمردم رابه خیروصلاح ومعروف ونیکی سوق دهدبامشکل مواجه خواهدشد؛یعنی نخواهدتوانست،یابه آسانی نخواهدتوانست ومجبوراست باصرف هزینه ی فراوان این کارراانجام دهد یکی ازموجبات ناکامی تلاشهای امیرالمؤمنین باآن قدرت وعظمت درادامه ی این راه که بلاخره هم به شهادت آن بزرگوارمنجرشدهمین بود.
شبت بخیر.خدانگهدارت.مادرت

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها