سلام گلکم! خوبی مامان!این روزها مسیرفکرم  خودش ترسیم میشه خیلی اوضاع بدی شده انگاریه  نفرنشسته ونمیگذاره خوشحالی و شادی برای ماباقی بمونه.تازه داشتند یه عده که درخواب بودندوایمانشون غبار گرفته بود،بیدارمیشدندومن دعامیکردم این فقط یک شورنباشه و پایدار بمونه و شعور هم پیدا بشه (هنوامیدنشدم دلهادست خداست)صبح متوجه شدم اون هواپیمایی که فکر می‌کردیم بر اثر نقص فنی منفجر شده علتش این بوده که خودنیروهای سپاه  اشتباه زدنش وای که همه جا برام تیره و تار شده بود خدایاتو یاریمون کن چرا ؟مگه سپاه به خودش مغرور شده بود؟ آخه همون روز صبح زودپایگاه عین الاسد که آمریکایی‌ها در عراق اشغال کرده بودند و از اونجا ماشین حاج قاسم را هدف قرار دادند موشک باران کرد و خوشحالی برای همه مردم از این سیلی که به دشمن زدیم برامون به وجود آمد حدود ساعت ۶ این هواپیما منفجر شد و همه سرنشینانش مردندحالا فهمیدیم که نیروی هوافضای سپاه در آماده باش کامل بوده و چند رادار و موشک‌ هم خنثی کرده بود اشتباهیاین هواپیما را که دچار نقص فنی شده بود و دور زده بود که برگرده به فرودگاه ومسیرش راعوض  کرده بودبه جای دشمن زدند.وای وای وای‌.سردارحاجی زاده که رئیس نیروی هوافضای سپاه بود خیلی خاضعانه اومد و توی  تلویزیون معذرت خواهی کرد و همه تقصیرها را به گردن گرفت وواقعیت ماجرارا تعریف کرد و گفت ای کاش من میمردم و چنین روزی را نمی دیدم که اشتباه کنند نیروهام و این همه آدم بی گناه را بکشیم و گردن ما از مو باریکتره و همه تقصیرها را می‌پذیریم. این یک خطای انسانی بوده.بیشترناراحتی وعصبانیتم  از دست آدم های کج فهم و معاوندینبا انقلاب و جمهوری اسلامی و مردمی که از گران شدن  اجناس ناراحتند وفقط چشمشون به آن چیزهاست وبا انقلاب اگر مانع رسیدن به دنیا شان باشه بد میشنوند.ا لان انقلابیون وسپاهیان باعث کشته شدن بچه های مردم شدند( در این هواپیما نخبه‌های دانشگاه شریف تهران بودند که دکتراشونوکانادامیگذروندندوبعد از تعطیلات داشتند برمی‌گشتند کشور کانادا برای ادامه تحصیلشون)البته رهبروسردار حاجی زاده آنها را شهید نامیدند. چندتا از خانواده‌های این بچه‌ها هم اعلام کرد که ما حاضر نیستیم  که کسی به انقلاب بعد بگه ولی پیگیری ماجرا ومجازات خاطیان را می‌خواستند.آن فردی که موشک را شلیک کرده به گفته سردار حاجی‌زاده یک لحظه باید فکر میکرده بین اینکه بزنه یا نزنه به هواپیما هم هشدار  داده بوده که خودش رو معرفی کنه ولی ظاهراً هواپیما جوابی نداده ومتخاصم(دشمن) شناخته شده.(چندسال پیش هم دوهواپیمای مسافربری برج‌های دوقلوی را در آمریکا تخریب کردند و عده زیادی از مردم کشته شدن در این برج ها اگر مسئول شلیک باخودش فکرکرده اگه مثل این هواپیما چنین  قصدی داشته باشه چی؟ اگر یه گروگانگیری اونوگرفته باشه وبخواد به دستور امریکا پایگاه نظامی ما را نابود کنه چی ؟(نزدیک پایگاه نظامی بوده )پس تشخیص میده بزنه وچون دربالاترین حدآمادگی بودند اجازه داشته وقتی تشخیص داد بزنه .بیچاره تقصیری نداشته اگر همه چی رو رعایت کرده باشه وظیفه‌اش را انجام داده است.سردارحاجی زاده گفت:فردخاطی راتحویل  قوه قضاییه دادند همون  وقت که متوجه شدند (خدارحمش کنه.)خلاصه دخترم فقط امیدمون بخداست که یه کاری بکنه از این شرایط نابه سامان بیرون بیایم،تو هم دعا کن برامون.حاج  قاسم عزیز مون هم دعا کنه برامون.

سیل صلوات و استغفار راه می اندازیم تا مشکلمون حل بشه.

امشب هم بریم سراغ خاطرات امربه معروف بادلی اندوهگین:

دوستم میگفت:

دیروز روز شلوغی بود. لابلای همه این رفت و آمدها، یکبارش رو با اسنپ رفتم محل جلسه.

توی مسیر یه خانمی چادرش داشت میرفت زیر چرخ موتورشون.

البته ناگفته نماند که بعدا دیدم صورتشم نقاشی داره

راننده تلاش کرد با بوق و . بهش بفهمونه که چادرش رو جمع کنه تا نخوردن زمین.
البته موفق هم شد.

مساله ای که خییییلی برام جالب بود
اینکه وقتی بهش تذکر داد، اون خانم 1. بلافاصله عمل کرد (حفظ جان)
2. برگشت تشکر کرد
3. که مهمتر اینکه، راننده اصلا منتظر تشکر نبود و در واقع اصلا متوجه تشکر اون خانم نشد. یه جورایی انگار وظیفه اش بوده و کار خاصی هم نکرده

این وسط من هی فکر میکردم آیا وقتی به کسی تذکر میدیم

حفظ ایمانش براش مهم نیست؟!
اون به تو چه ای که بهمون میگن همون تشکره اس منتها کادو پیچش نکردن
ما هم وظیفه مون رو انجام میدیم
حتی منتظر تشکر خدا هم نباید بود چه برسه خلقش.

حالا من چیکار کردم.
وقتی به مقصد رسیدم
گفتم آقا
شما به اون خانم بابت جمع کردن چادرش تذکر دادین.
گفتن بله

گفتم امر به معروف هم همینه.
طرف تا داشت حلاجی میکرد چی میگم جستم بیرون.
دخترنازنینم !رهبرعزیزم میفرمایند:

کسى که مى‌بینید خلافى را مرتکب مى‌شود - دروغ، غیبت، تهمت، کینه ورزى نسبت به برادر مؤمن، بى‌اعتنایى به محرّمات دین، بى‌اعتنایى به مقدسات، اهانت به پذیرفته‌هاى ایمانى مردم، پوشش نامناسب، حرکت زشت - یک کلمه‌ى آسان بیشتر نمى‌خواهد؛ بگویید این کار شما خلاف است، نکنید؛ لازم هم نیست که با خشم همراه باشد. شما بگویید، دیگران هم بگویند، گناه در جامعه خواهد خشکید.

خداحفظشون کنه۰خداروشکرکه یه رهبربه این خوبی داریم.

خیلی دوست دارم شب بخیر عزیزم مادرت

مشخصات

آخرین جستجو ها